Nasty Surprise

16. june 2013 at 19:54 | MischelleS


"Jo mami jsem v pohodě, už budu končit, jo taky tě mám ráda," odpovídala jsem mamce do telefonu. Zrovna jsem přijela z focení, které probíhalo na slunečních plážích na Floridě. Vzduch tam voněl po exotických rostlinách a v některých uličkách po cigaretách a alkoholu a jinde po výtečném jídle. Rozhlédla jsem se kole sebe. Stála jsem před vchodem do domu, kde jsme měla byt s Harrym. Byla tma, nade mnou bylo pár hvězd , pouliční lampy svítily a pod ni nimi poletovali hejna komárů. Zhluboka jsem se nadechla, strčila klíč do zámku. Ozvalo se zaskřípání, jak jsem otáčela klíčem a po chvilce se dveře otevřeli. Na mě doléhal zatuchlí vzduch smíšený s potem lidí co spěchají do práce. Tenhle dům neměl výtah a tak většina lidí, kteří ráno nestíhali vždycky hnali po schodech jako by je někdo honil. Vyšla jsem první schod a začala šplhat na další. Bydleli jsme až úplně nahoře. Světla byla zhasnutá, jen oknem proudilo jemné světlo z ulic. Další a další schody jsem nechávala za sebou stejně jako neskutečný pach. Obrovská taška co jsem měla přehozenou přes rameno mě táhla dolů stejně jako únava. Vždycky jsem tohle vycházení schodů nenáviděla. Podívala jsem se před sebe, věděla jsem, že mi zbývá už jen kousek a když jsem konečně došlo ke dveřím zalil mě pocit úlevy. Zastrčila jsem klíč do dveří a potichu odemkla. Vstoupila jsem rovnou do rozlehlého obýváku s obrovskou bílou sekačkou, plazmovou televizí a krbem, vlevo byla obrovská kuchyň s bílými skříňkami. Položila jsem tašku ke stěně a v ruce svírala mobil. Vydala jsem se směrem k ložnici a doufala, že tam bude. Zhluboka jsem znova nadechla a otevřela dveře. Byl tam, ale ne sám. Cítila jsem, jak mi mobil padá z ruky a dopadl na podlahu, mé srdce bylo jako o závod a svět kolem se začal točil. Cítila jsem tu ukrutnou bolest, co projížděla celým mým tělem a pak se mu podívala do očí. Cítila jsem, jak se do těch mích hrnou první kapičky slz. Blondýnka vedle něj pořád spala na mé půlce moji postele. Přejela jsem pohledem Harryho a pak se otočila a rozbrečela.
"Tess počkej," zakřičel za mnou, slyšela jsem jak vrzla podlaha a jeho kroky které mířili za mnou. Zůstala jsem stát v kuchyni nad prázdným dřezem a vnímala vůni čistících prostředků.
"Proč?" řekla jsem směrem k němu a potáhla, celá jsem se třásla a připadalo mi, že se každou chvíli zhroutím. Natáhl ke mně ruku s mobile a podíval se do mích očí. Až ted' jsem si všimla jeho zhrozeného výrazu. Vzala jsem od něj mobil a znova se otočila. Pustila jsem vodu a omyla jsem si s ni dlaně, pak ji zastavila a nechala kapičky stékat po mích prstech až na podlahu. Mé bušící srdce jako by se najednou zastavilo. Zvedla jsem hlavu, otočila se, natáhla jsem ruku a dala mu facku.
"Zasloužím si to," řekl se slzami v očích a pak chytil mou ruku, která mu způsobila červený otisk na jeho tváři. Snažila jsem se mu vysmeknout, ale on ji tisk pořád silněji.
"Pust' mě," řekla jsem a podívala se na něj, jeho pohled jako by chtěl naše dlaně spoutat a pak mě pustil.
"Promiň," řekl ještě a ustoupil o krok dozadu, znova jsem si ho prohlédla a pak se vydala pro svou tašku, znova si ji přehodila přes rameno a vyšla z bytu. Dveře jsem zaklapla tak silně, že se skoro celý dům otřásl v základech a já najednou nevěděla kam jít. Tohle je jako by mě zrovna někdo bodl nožem do zad. Posadila jsem se na studené schody,mobil jež jsem stále svírala ve svých dlaních jsem si prohlédla. Žádný škrábanec. Odemkla jsem obrazovku a z ní se na mě usmál Harry a já vedle něj. Zamračila jsem se na tu fotku a pak vytočila telefonní číslo Nialla, mého starého kamaráda díky, kterému jsem se seznámila s Harrym.
"Ahoj," ozvalo se. Uslyšela jsem jeho veselý hlas s irským přízvukem a zalila mě vlna úlevy.
"Můžu k tobě?" zeptala jsem se.
"Ty vždycky, kde ted' si?" zeptal se a já se podívala před sebe, do tmy.
"Před dveřmi Harryho bytu," odpověděla jsem popravdě.
"Udělal ti něco?" začal se hned zajímat.
"Za chvilku jsem u tebe všechno ti řeknu," řekla jsem rychle a zvedla se. Ještě jednou sem se podívala na dveře Harryho bytu. Ze zdola byl vidět pruh světla a slyšet kroky. Seběhla jsem shody až dolů a vydala se do studených ulic za svým opravdovým kamarádem. Niall mě čekal před vchodem, pomohl mi s taškou a když jsem se svalila na jeho gauč do ruk mi strčil hrnek s kakaem tak jak ho mám ráda.
"Děkuju," šeptla jsem a pak se podívala do jeho modrých očí a nakonec mu to řekla. Podíval se na mě s nevěřícným výrazem a pak odešel do kuchyně, slyšela jsem jak s někým mluví, pak na toho dotyčného křičí a nakonec se naštvaně vrátil ke mně, sedl si vedle mě a objal mě. Políbil mě do vlasů a já pocítila vůni kakaa, šampónu a smaženého kuřete.Usmála jsem se na něj a on mi papírovým kapesníčkem utřel slzy.
"Nedovolím aby ti kdokoliv ublížil," dodal. Naposledy ten večer jsem potáhla.


Není to nic moc, abych pravdu řekla.:D Našla jsem ji v ntb a rozhodla se ji zveřejnit.:) Za každý komentář a hvězdičku budu strašně rádu.:)) :D
MischelleS
 

3 people judged this article.

Poll

Chcete tady adminčiny povídky?

ano. 50% (83)
ne. 50% (83)

Comments

1 one-direction-ff-stories one-direction-ff-stories | 19. june 2013 at 20:30 | React

Pěkné :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.